Mieszkanie to miejsce w którym szczególnie dbamy o porządek. Lubimy kiedy jest posprzątane, na podłodze nie ma paprochów i fruwających kotów z kurzu. Odkurzamy i zmywamy podłogi przynajmniej raz w tygodniu, aby nie było bakterii, które są powodem alergii. Przy dzieciach pracy nie brakuje praktycznie każdego dnia. Staramy się inwestować w dobrej jakości sprzęt, który pomoże nam szybko i dokładnie posprzątać. Producenci co rusz wypuszczają na rynek nowe produkty, które mają nam pomóc w codziennych porządkach. Ręczne mopy nie do końca mocno odciskają wodę i musimy długo czekać, aż wyschnie podłoga. Może warto więc zainwestować w parowy mop, który będzie naszym pomocnikiem w utrzymaniu porządku i zadba o usunięcie bakterii z podłóg. Jeden z takich właśnie produktów wzięliśmy pod lupę: Steam Capsule 2 w 1 firmy Hoover. Jak działa ten produkt i czy wart jest uwagi ? Zapraszam do recenzji.
Parowe urządzenia czyszczące podgrzewają wodę w celu wytworzenia pary, która czyści powierzchnie pod wysokim ciśnieniem. Para zmiękcza brud i zabija bakterie szybko i skutecznie. Steam Capsule 2 w 1 to mop parowy ze zdejmowanym, przenośnym pojemnikiem parowym. Tradycyjnego mopa można użyć do czyszczenia dużych powierzchni, zaś przenośnego do trudno dostępnych miejsc. Za pomocą sterowania elektrycznego można ustawić dowolną temperaturę pary: od najniższej, wskazanej dla delikatnych powierzchni takich jak parkiet; średnią do płytek i wysoką do marmuru i kamienia. Na jednym zbiorniku wody urządzenie pracuje nieprzerwanie przez 25 minut.
GŁÓWNE CECHY
- Długi opis: CA2IN1D 011
- Nr. wew. artykułu: 39600169
- Kod EAN: 8016361909779
- Kolor urządzenia: Blue Green
- Funkcja odkurzania: Nie
- Zintegrowana rączka: Tak
- Szybki czas nagrzewania: Tak
- Moc (W): 1700W
- Czas gotowości pary (min): Up to 25
PARAMETRY TECHNICZNE
- Długość przewodu: 7 m
- Elektroniczny regulator pary: Tak
- Kontrolka gotowości pary: Tak
- Pojemność zbiornika na wodę [l]: 0,35 (remouvable)
- Wyjmowany pojemnik na wodę: Tak
KOMFORT
- Rączka do przenoszenia: Tak
- Schowek na przewód: Tak
- Pionowe parkowanie: Tak
AKCESORIA
- Mop w zestawie: 2
- Prostokątna nasadka + trójkątna nasadka: Tak
- Nasadka zamiatająca: Nie
WYMIARY
- Wymiary produktu [mm]: 305 x 176 x 1185
- Waga produktu netto [kg]: 4
Produkt dotarł do nas w oryginalnym, kartonowym pudełku. Wewnątrz niego znajdziemy mop wraz z akcesoriami. Urządzenie zostało utrzymane w szaro-zielonej kolorystyce. Wszystkie elementy pasują do siebie idealnie. Poszczególne elementy łączymy ze sobą wsuwając jeden element w drugi do momentu, w którym usłyszymy charakterystyczny klik. Zmontowanie urządzenia jest łatwe i nie przysporzy nikomu problemów. Mop firmy Hoover nie jest ciężki (około 4 kg) i wygląda bardzo ładnie. Nie zajmuje więcej miejsca od tradycyjnego mopa, spokojnie więc możemy postawić go w szafie/składziku obok, albo zamiast niego.
Elementy odkurzacza:
A. Przycisk uwalniania pary
B. Zestaw uchwytu
C. Górny i dolny zaczep do nawijania przewodu elektrycznego
D. Przewód zasilający
E. Ręczny przycisk zwalniający
F. Ręczny spust zwalniający parę
G. Obudowa główna odkurzacza
H. Przycisk zwalniający szczotkę
I. Trójkątna szczotka
I1. Głowica podłogowa
J. Miejsce mocowania uchwytu
K. Suwak regulacji pary poziom niski, średni i maksymalny
L. Wskaźnik włączenia (czerwony)
M. Kontrolka gotowości pary
N. Przycisk zasilania (Wł/Wył)
O. Zbiornik czystek wody
P. Przycisk zwalniający zbiornik na czystą wodę
Q. Końcówka stożkowa
R. Wąż
S. Końcówka zakrzywiona
T. Szczotka okrągła
U. Mała szczotka metalowa
V. Duża szczotka metalowa
W. Zbierak do okien
X. Tkanina ochronna
Y. Tkanina tekstylna
Z. Końcówka do dywanów
AA. Pedał zwalniający nakładkę do dywanów
AB. Śruba
Producent w instrukcji informuje, że urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego. Nie wolno korzystać z niego na zewnątrz i należy zachować ostrożność, ze względu na wydobywającą się z niego gorącą parę. Zmiana akcesoriów i napełnianie zbiornika wodą musi odbywać się przy wyłączonym z gniazdka urządzeniu.
Po wyjęciu wszystkich elementów z pudełka należy przymocować ergonomiczny uchwyt do obudowy odkurzacza i przykręcić za pomocą dostarczonej śruby [1,2]. Następnie konieczne jest zaciśnięcie korpusu na szczotkę trójkątną [3]. Mocujemy końcówkę do podłóg wraz ze szczotką trójkątną na korpus główny [4].
Po wyjęciu zbiornika napełniamy go wodą (najlepiej destylowaną lub demineralizowaną) bez dodawania żadnych detergentów i środków chemicznych [5,6,7]. Na koniec montujemy tkaninę tekstylną na podstawie głowicy podłogowej [8].
Czyszczenie podłóg twardych.
Przed użyciem mopa parowego zawsze należy odkurzyć lub pozamiatać podłogę. Nie należy używać oczyszczacza bez tkaniny tekstylnej zamocowanej na głowicy podłogowej. Końcówki do dywanów nie używać do twardych podłóg.
Po włożeniu wtyczki przewodu zasilającego do gniazdka sieciowego należy włączyć przycisk ON/OFF. Kontrolka zasilania zabłyśnie czerwonym kolorem. Poczekać, aż zaświeci się kontrolka gotowości pary. Wówczas mamy sygnał, że urządzenie jest gotowe do pracy.
Następnie należy postawić stopę na głowicy podłogowej, obniżyć korpus w stronę podłogi [11] i nacisnąć przycisk uwalniania pary [12]. Urządzenie przesuwać do przodu i do tyłu [13]. Suwak regulacji pary służy do wyboru żądanej jej ilości odpowiednio do potrzeb czyszczenia (poziom niski, średni i wysoki) [14].
Do czyszczenia twardych podłóg należy stosować szczotkę trójkątną. Należy pamiętać o tym, że urządzenie nie posiada mopa i dany obszar będzie wymagał oddzielnego wytarcia.
Trójkątną szczotkę należy zdjąć z głowicy podłogowej poprzez naciśnięcie pedała zwalniającego umieszczonego z tyłu głowicy [15]. Pozostałe czynności wykonać tak jak zostało to opisane powyżej.
Przed przystąpieniem do korzystania z ręcznego odkurzacza parowego należy wyjąć wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka i sprawdzić czy urządzenie ostygło. Następnie wyjąć uchwyt [19] i stosując się do powyższych czynności rozpocząć pracę w odpowiadającym nam miejscu.
Dołączone dodatkowe akcesoria mogą być wykorzystywane w ręcznym odkurzaczu parowym.
Mocowanie węża i dysz na ręcznym odkurzaczu parowym
Wąż należy włożyć do dyszy parowej modułu ręcznego i obrócić w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara w taki sposób, aby wąż zablokował się bezpiecznie na miejscu. Końcówkę stożkową mocujemy na dyszy węża w taki sam sposób, a na końcówce stożkowej inne drobne akcesoria.
Końcówkę stożkową należy używać na bardzo zabrudzonych obszarach, np. pod prysznicem lub w kuchni. Szczotka okrągła pomoże nam usunąć uporczywe zabrudzenia i plamy tłuszczu. Przy pomocy szczotek metalowych pozbędziemy się brudu z rusztów i piekarnika.
Zbierak do okien [21] należy zamocować na dyszy parowej modułu ręcznego i stosować do czyszczenia okien, luster i innych powierzchni szklanych. Nałożyć tkaninę ochronną na zbierak, ustawić intensywność pary i rozpocząć pracę.
Pojemnik na wodę należy regularnie czyścić, aby nie osadzały się w nim glony. Tkaninę tekstylną można uprać ręcznie lub w pralce w temperaturze maksymalnej do 40 stopni używając do tego delikatnego detergentu. Nie należy używać zmiękczaczy i wybielaczy podczas jej prania.
Wrażenia z testów:
Hoover Steam Capsule 2 w 1 już od samego początku zrobił na mnie duże wrażenie. Lekki, poręczny mop o bardzo ładnym wyglądzie i niedużych gabarytach zaraz po wypakowaniu przystąpił do pracy. Przygotowałam go do umycia parkietu i paneli, nalałam wody do pojemnika, podłączyłam do gniazdka i odczekałam do momentu, aż zapaliła się kontrolka gotowości do pracy. Usunął bez problemu brud z zatartego jedzenia i wylanego wcześniej wiśniowego soku. Następnie wymyłam płytki przy pomocy trójkątnej szczotki. Fugi zostały wyczyszczone w szybki sposób, a z płytek zniknął zaschnięty brud. Przy użyciu dostępnych akcesoriów wyczyściłam lustro ręcznym odkurzaczem i brud na płytkach w łazience.
W niedługim czasie uporałam się ze wszystkimi zakamarkami, z którymi normalny mop używany na co dzień radzi sobie bardzo słabo albo wcale. Postawiony pionowo mop zajmuje mało miejsca, a jego złożenie i rozłożenie jest bardzo proste. Utrzymanie go w czystości nie nastręcza problemów. Wypranie tkaniny tekstylnej i usunięcie niezużytej wody zajmuje kilka chwil i już nasze urządzenie można montować do pracy na nowo. Kabel o długości 7 m jest wystarczająco długi, aby spokojnie posprzątać mieszkanie.
Kabel zwija się na dwa ograniczniki, które można przekręcić, aby szybko kabel zdjąć w celu podpięcia go do gniazdka. Suwak regulacji pary możemy ustawić na poziom niski, średni i wysoki w zależności od potrzeb czyszczenia danych powierzchni. Wydobywająca się para w postaci mgiełki znika niezauważalnie w kilka chwil, a powierzchnie schną szybko. Każdy kto szanuje swój czas doceni tego pomocnika domowego.
Podsumowanie:
Mop parowy firmy Hoover jest urządzeniem, które znajdzie wielu zwolenników. Jego lekkość, prostota obsługi i wygląd przyciągnie uwagę wielu osób szukających tego typu produktu. Na jego plus działa cena, łatwość utrzymania czystości w całym mieszkaniu, dotarcie do trudno dostępnych miejsc (nawet nasz ruszt zostanie doczyszczony przy pomocy metalowych szczotek). Nie trzeba dodatkowo kupować detergentów do mycia luster i szyb, a każdy wie jak się trzeba napracować by powierzchnie szklane nie były pełne zacieków i smug. Próżno szukać w nim wad, dlatego też warto zastanowić się nad zakupem Hoover Steam Capsule 2 w 1 i cieszyć się czystym mieszkaniem.
Cena: od 399 zł
Sprzęt do testów dostarczył: